Bloomberg Uzmanı, Ripple Davası İçin Tarih Koydu!

Bloomberg analistlerinden Elliott Z. Stein, yakın tarihli bir podcast’de, Ripple ile SEC arasında devam eden hukuk savaşı hakkında yorum yaptı. Çok yakın bir tarihte özet karar önergeleri hakkında nihai kararın çıkabileceğini belirtti.

Bloomberg uzmanı, Ripple davasında bu tarihte sonuç bekliyor

Stein’a göre Ripple şirketi, varlıkların meta olmasına ağırlık veren ilginç bir davaya şahitlik ediyor. Ancak SEC, tamamen zıt bir görüşte ve yatırımcıların sadece XRP’den para kazanmak için satın aldıklarını iddia ediyor. Bu da, 2020’ye uzanan davada karmaşık bir dizi yasal sorun yaratıyor.

Stein, davanın nihai sonucunun zamanlaması hakkında “…bence bu yılın ilk yarısında özet karar önergeleri hakkında bir karar alabiliriz” dedi. Bloomberg analisti, önümüzdeki aylarda Ripple-SEC davasının sonuçlanabileceğini söylüyor.

En son gelişmelerde, Yargıç Analisa Torres SEC’in kilit bilirkişisinin ifade vermesini yasaklamayı içeren yeni bir karar verdi. Dava yargıcı, Patrick Doody’nin Ripple’ın talebine yanıt olarak ifade vermesini yasakladı. Doody, zorlu düzenleyici kurum tarafından token alıcılarının beklentilerini araştırmak için işe alındı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple ve üst düzey yöneticileri hakkında yasal işlem başlattı. Dava, şirketin ve liderlerinin izinsiz menkul kıymetler satarak ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Garlinghouse, davanın 2023’te sonuçlanmasını beklediğini belirtti.

Scott Chamberlain, iki tarafında kusurlu olduğunu söylüyor

8 Mart’ta, hukuk danışmanı Scott Chamberlain yeni bir tweet’te, SEC- Ripple davasının başka bir yasal işlemle sonuçlanabileceğini bildirdi. Chamberlain, gerekçelerini açıklayarak hem Ripple hem de düzenleyici tarafından sunulan vakalardaki bazı kusurlara dikkat çekti. Girişimci birçok gerçek olduğunu kabul etmesine rağmen, birkaç kanıtın belirsiz kaldığını söyledi. Chamberlain tweet’in de şunları kaydetti:

SEC uzmanı, insanların neden XRP satın aldığına dair ifadesini dışladı. Herhangi birinin XRP’yi yalnızca veya önemli ölçüde Ripple’ın çabalarından kar bekleyerek satın aldığına dair SEC argümanını destekleyecek herhangi bir kanıtın kayıtlarda kalıp kalmadığı belli değil.

Ancak hukukçu görüşü sosyal medya platformunda anlaşmazlığa neden oldu. Bazıları Chamberlain’in Ripple’ı desteklediğinden bahsetti; bu yüzden görüşleri önyargılıydı. Diğerleri, yeni bir duruşma konuşmasına katılmadı.

Balinalar tartışmaların ortasında 10 milyondan fazla Ripple (XRP) taşıdı

Görüş ayrılıklarının ortasında, Whale Alert büyük miktarda XRP’nin cüzdanları taşıdığını bildirdi. Gerçek zamanlı sermaye hareketi takipçisine göre, 8 MArt’ta yaklaşık 112 milyon XRP adresten adrese aktarıldı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere balinalar XRP satın almaya devam ediyor. Satın alımlara rağmen, fiyatı piyasa genelindeki toparlanmaya eşlik edemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir