CANLI | Kılıçdaroğlu’ndan gençlere: Sizin hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Çanakkale Millet Buluşması’nda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

“Sana söz Çanakkale, iktidar olacağız. Sana söz Çanakkale, bu ülkeye barışı, huzuru getireceğim.

Uzun süre yağmurun altında kalmanıza gönlüm izin vermiyor. Gerçek anlamada bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. İşi, aşı getireceğiz. Hiçbir anne evladını okula gönderirken asla düşünmeyecek.

Emekli kardeşlerim, 2015 tarihinden bu yana emeklilere asgari ücret kadar Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ikramiye verilsin dedim. Eksik yaptılar. Kurban Bayramı’nda göreceksiniz, ödenmeyen bayram ikramiyesi 15 bin lira hesaplarına yatacak. Bay Kemal’i tanımıyorlar. Bay Kemal söz verdi mi, doğrudan yapar. Emekliye hak ettiği bayram ikramiyesini vereceğiz.

Hiçbir ailede yoksulluk sınırı altında kalmasına izin vermeyeceğim. Her ailenin asgari gelir güvencesi olacak. Gençler, en büyük şikayetinizin torpil olduğunu biliyorum. Devlette liyakati sağlayacağız, sözlü sınavı kaldıracağız, KPSS’de ne aldıysanız atamanızı yapacağız. Aşınız olacak, işiniz olacak. Sizin hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen ataması yapacağız.

Zaman zaman bizi suçluyorlar, vay teröristler vs. diye. CHP’nin iki kırmızı çizgisi var. Bayrağımız ve vatanımız.  Onlar, tek adam rejiminin ne yaptığını çok iyi biliyorum. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Terör örgütünden kaçtılar, bayrağımızı indirdiler, vatan topraklarını terk ettiler. Bunu yapanlar milliyetçi olamazlar, asla ve asla milliyetçi, vatansever olamazlar.

Benim bu millete sözüm var. Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına geri götüreceğiz ve bayrağımızı dikeceğiz oraya.

Milliyetçiliğimizin nasıl olduğunu herkes biliyor zaten. Dünyada hastanesi olmayan tek ordu bizim ordumuz. GATA’yı, askeri hastaneleri bir hafta içerisinde açacağız.  Sandıkları tamamına sahip çıkacağız, hiç endişe etmeyin.

Kırsalda çalışanlar unutmasınlar sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Yeni iklimi bu ülkeye getireceğiz, kucaklaşacağız, onlar ayrıştırmaya çalışıyorlar, biz ayrışmayacağız. Ne derlerse desinler, biz ne yapacağımızı biliyorlar.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir