İLEM’de başkan değişimi gerçekleşti

19 Mart 2023 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi’nde yapılan programa İLEM’in genel kurul üyeleri, çatı kuruluş İLKE Vakfı’nın mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyeleriyle, kardeş kuruluşların temsilcileri ve İLEM mensupları katıldı.

3 YILIN ÖZETİ SUNULDU

Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Divan heyetinin oluşumunun ardından İLEM Yönetim Kurulu Başkanlığını devreden Doç. Dr. Abdulkadir Macit açılış konuşmasını yaptı. İLEM’de yapılan çalışmalara dair kapsamlı bir sunum gerçekleştiren Macit, 3 yılın özetini sunmuş oldu. Her bir çalışmanın ardındaki yoğun emeğe vurgu yaparak İLEM’in yürüyüşünün güçlenerek devam edeceğinin altını çizdi.

Sözlerine şimdiye kadar dernek çalışmalarına katkı sunan önceki başkanlar; Lütfi Sunar, Yusuf Alpaydın, ve Süleyman Güder’e; desteklerinden ötürü İLKE Vakfı’na teşekkürlerini sunarak devam eden Macit, “Küresel salgının baş gösterdiği zor zamanlarda zorluklarla mücadeleyi göze alarak 3 yıl önce bu görevi devraldık. İLEM’in tarihi süreci, halihazırda nerede konumlandığı ve nereye doğru yönelmesi gerektiği hususunda planlı bir şekilde çalışmalarımızı yürüttük. Yönetim olarak İLEM’in üçüncü on yılına öncülük eden bir eşikte görev yaptığımızın farkındaydık.” dedi.

DEVREDİLEBİLİRLİK, SÜREKLİLİK VE YENİLENME

Güçlü insan kaynağı, devredilebilirlik, süreklilik ve yenilenme vurgusu yapan Macit; “Bugün üzerimde dağ gibi bir emanet olarak üstlendiğim İLEM yönetim kurulu başkanlığı görevini Doç. Dr. Taha Eğri’ye devrediyorum. İLEM’i daha ileriye taşıyacağından şüphe etmiyorum.”  diyerek sözlerine son verdi. Yeni başkana ve yönetime başarı dileklerini iletti.

Akabinde kürsüye gelen Denetleme Kurulu Başkanı Sıddık Acarlar, İLEM’in 3 yıllık denetleme ve mali raporunu sundu. Rapor sunumu sonrasında yeni yönetim kurulu divan heyeti tarafından oylanarak belirlendi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Taha Eğri söz alarak konuşmasına kendisini bu göreve layık gören genel kurul üyelerine teşekkürlerini sunarak başladı. İLEM’in saygın bir konumda durduğuna dikkat çekerek başkanlık süresi boyunca bunun güçlenerek devam etmesi yönünde yüksek bir gayret gösterileceğini ifade etti. Yeni yönetim kurulu üyelerine de teşekkürlerini ve başarı dileklerini iletti.

“BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Eğri, “Bugün İLEM’in beşinci yönetim kurulu başkanı olarak yeni yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte bu görevi devralıyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. İLEM’in bayrağını taşıyan önceki başkanlardan devraldığımız çalışmaları geliştirerek, halkayı büyüterek devam ettireceğiz.” dedi.

Bir önceki yönetim kurulunda emek verenlere hediyelerinin takdim edilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından genel kurul toplantısı sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir