Şehit savcının şehit edilmeden önceki fotoğrafını paylaşan belediye personeli tutuklandı

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmeden önceki fotoğrafını paylaşan Eda Ezgi Yıldız tutuklandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan şüpheli İBB personeli Eda Ezgi Yıldız’ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Yapılan incelemede terör örgütü DHKP/C ile ilgili çeşitli paylaşımlarda bulunduğu belirlenen şüpheli, emniyetteki ifadesinde Twitter hesabının kendisine ait olduğunu kabul ettiği ancak paylaşımı kendisinin yapmadığını ve “komploya maruz” bırakıldığını öne sürdü.

Paylaşımı o yapmış

Paylaşımlarının kendisine gösterilmesi üzerine avukatlarıyla görüşme talebinde bulunan Eda Ezgi Yıldız, daha sonra ise paylaşımların sahte olduğunu iddia ederek “Bu paylaşımı ben yapmadım. Paylaşımı içerik olarak da desteklemiyorum. Tweetlerin tamamı ekran görüntüsü şeklindedir. İddia olunan paylaşımın alıntılandığını görmedim. Bir takım kişiler tarafından komploya maruz bırakılıyorum. Hedefin ben değil partili kimliği dolayısıyla partim olduğunu düşünüyorum” dedi.

3 yıldır İBB’de çalışıyorum

Yıllar geçse de acısı dinmedi

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, İstanbul Adalet Sarayı’ndaki makam odasında görevi başında, terör örgütü DHKP-C üyelerince şehit edilmesinin 8’inci yılı dolayısıyla İstanbul Adliyesi’nde tören düzenlendi. Törende konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, “O gün şehit savcımızı hedef alan kurşunlar aynı zamanda yargıya, adalete, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye sıkılmıştır dedi.

Oğlumu, arkadaşımı kaybettim

Aradan geçen yıllar içinde acısı hiç dinmeyen, sadece oğlunu değil, arkadaşını, kardeşini, yarenini kaybettiğini söyleyen baba Hakkı Kiraz, olay tarihinde yaklaşık 8,5 saat oğlunu kaybetme korkusu yaşayarak tevekkülle gelişmeleri takip ettiğini belirtti. Kiraz, o anlarda eşinin “Bu oğlan gitti.” sözleri üzerine, kendisinin de “Eğer kaderimizde böyle bir şey varsa, oğlan gittiyse gider” diyerek ailesini telkin etmeye çalıştığını anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir