Ukraynalı saksafon sanatçısı Türkiye’de evlenip Müslüman oldu: ‘Hürrem Sultan’ adını aldı

Geçen yıl KKTC’de tanıştığı Okan Özmut ile haziran ayında Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kıydığı nikahla evlenen Vikaetta Liepikvilt, Antalya’nın Manavgat ilçesinde geldikleri balayında, müftülükte düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu.

Vikaetta Liepikvilt, Müslüman olduktan sonra, ‘Hürrem Sultan’ adını aldı.

“ÖNEMLİ OLAN İNSANLARIN ANLAŞABİLMESİ”

Eşinin Müslüman olduktan sonra Hürrem Sultan ismini almak istediğini belirten Okan Özmut, “Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, geçmiş hayat olduğu için insanların hoşuna gidiyor” diye konuştu.

“ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ İLGİ DUYUYORUM”

Sovyetler Birliği döneminde çocukken Ukrayna’nın ulusal sanatçısı Olga Sumska’nın oynadığı bir dizide Hürrem Sultan’ı tanıdığını ve o zamandan beri ilgi duyduğunu anlatan Vikaetta Hürrem Sultan Liepikvilt Özmut ise “Vikaetta Lepikwilt’in anlamı güç, irade, yönetim ve liderlik. Ben doğası gereği çok iradeli ve kontrol edilemez bir insanım. Çocukluğumdan beri Türk kültürüne ilgi duyuyordum” dedi.

“TÜRKİYE’DE İNSANLAR ÇOK DUYARLI”

Hürrem Sultan’ın dünyada tanınan lider vasıflı kadın olduğunu söyleyen Özmut, ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisi ile Hürrem Sultan’a yeniden hayran kaldığını anlattı. Türkiye’yi ve Türk kültürünü çok zengin bulduğunu belirten Vikaetta Hürrem Sultan Liepikvilt Özmut, “Türkiye, Allah’ın özenle yarattığı bir ülke. Renkli doğası ve kültürü açısından inanılmaz ve zengin, inanılmaz dağlar ve deniz. İnsanlara ve tavırlarına şaşırdım. Türkiye’de insanlar çok duyarlı ve misafirperver. Türkiye’de aile her şeyin üstünde. Bazen bunu biraz ürkütücü bile buluyorum, çünkü Ukrayna’da aile sadece kağıt üzerinde. Bir yıldır çeşitli yerlere seyahat ediyorum ve Yunan ile Türk mimarisinin sentezi beni her zaman şaşırttı” ifadelerini kullandı.

Avukat olduğunu, profesyonel müzisyenlik yaptığını da belirten Özmut, şöyle konuştu:

“Profesyonel saksafoncuyum. Çalışıyorum, eğleniyorum ve bunun için para alıyorum. Ukrayna’da bir orkestrada ve televizyonda çalıştım. 2 yıldır dünyayı dolaşıyorum. Hindistan, Kıbrıs, Türkiye, Bangladeş, Nepal’i gezdim. Türkiye’de müzisyen gruplarıyla çalıştım. İstanbul’da da profesyonel müzisyenlerle çalışmayı umuyorum.”

Vikaetta Hürrem Sultan Liepikvilt Özmut, Hürrem Sultan’ın yaptığı gibi Türklerin kalbinde taht kurmak istediğini de söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x