Elinde altın alanlar artık çok dikkatli olsun. Fiyatlar düştü diye paniklemeyin. Altın Kahininden Hayati Uyarı Var…

Altın fiyatları Ekim ayı ile birlikte düşüşe geçmiş durumda. ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırım kararı sonrası hızla düşüşe geçen gram altın 1.625 TL’ye kadar düşmüş durumda. Çeyrek altın fiyatı ise 2.673 liraya kadar düşmüş durumda. Yatırımcılar ‘Altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? Gram altın ne kadar olacak?’ sorularını araştırırken ünlü Ekonomist Hatice Kolçak’tan kritik uyarılar peş peşe geldi. Altın kahininden hayati uyarı. Elinde gram altın olanlar hemen bunu yapsın! Rekor seviyeler geliyor. İşte Hatice Kolçak’ın aktın tahmini ve yorumları…

“Ons altın yukarı çıkıp geri geldi. ABD’den gelen verilerden kaynaklı bir durum bu. Ons altında çok büyük değişime sebep olacak bir şey yok şu an. Gram tarafında dolar yerinde duruyor. Bu nedenle çok büyük bir hareket yok. Satış yerine alım fırsatı oluşturuyor.

3-4 ay içinde gram ve borsa tarafında iyi seviyelere gelindi. Elinde TL olanlar için gram ya da borsa alınabilir. Kısa vadede değil ama. Uzun vadede en az 1 yıl sabretmek lazım. Böyle duracak ve gene yükselecek. 1 ayda para kazanmayı beklemeyin.”

8 EKİM 2023 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın alış fiyatı: 1.624,96 TL
Gram altın satış fiyatı: 1.625,44 TL

ÇEYREK ALTIN KAÇ TL?

Çeyrek altın alış fiyatı: 2.745,00 TL
Çeyrek altın satış fiyatı: 2.789,00 TL

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın alış fiyatı: 5.508,00 TL
Yarım altın satış fiyatı: 5.577,00 TL

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını alış fiyatı: 10.981,00 TL
Cumhuriyet altını satış fiyatı: 11.120,00 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x