Metrobüste Cinsel Taciz: Üniversite Öğrencisi Dehşet Anlarını Anlattı

İstanbul’da 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisi, okula gitmek için bindiği metrobüste cinsel tacize uğradı. Tacizci önce yolcular tarafından dövüldü ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Öğrenci M.A. yaşadığı dehşet anlarını ise şöyle anlattı: ‘Ayağımda bir sıcaklık hissettim. Bayağı ilerledik bu sefer ayağımda su gibi bir şey hissettim. Ondan sonra ben ‘Ne yapıyorsun’ diye bağırdım… Bana sonrasında ‘Bu işi parayla halledebilir miyiz?’ diye sordu.’

İstanbul’da üniversite öğrencisi M. A., geçtiğimiz salı günü okula gitmek için sabah saatlerinde evden çıktı. Haramidere’den metrobüse binen M.A, otururken bacağına birisinin dokunduğunu hissetti.

Çevresine bakan M.A., Bekir B.’nin kendisini taciz ettiğini fark etti. Olayın şokuyla bağıran M.A.’nın tepkisi üzerine Bekir B., hemen çekildi.. Olanları gören metrobüsteki diğer yolcular Bekir B.’yi döverken, şoför polise haber verdi.

M.A. ve kendisini taciz ettiği öne sürülen kişi metrobüsün Sefaköy durağında inerek gelen polis ekipleri ile görüştü. Bekir B. polis ekiplerince gözaltına alınırken M.A. ve olaya şahitlik edenler emniyete giderek şikayetçi oldu.

Başından geçenleri anlatan M.A. olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu ve bu durumun sonuna kadar peşini bırakmayacağını ifade etti.

“Ayağımda bir sıcaklık hissettim. Bayağı ilerledik bu sefer ayağımda su gibi bir şey hissettim. Ondan sonra ben ‘Ne yapıyorsun’ diye bağırdım.”

M.A yaşadıklarını şöyle anlattı ⬇️

 ‘Sabah üniversiteye gittiğimde metrobüse biniyorum. Metrobüse bindim çok kalabalık bir ortam vardı. Ben oturdum, adam ayakta duruyordu. Çok kalabalıktı. Ayağımda bir sıcaklık hissettim. Bayağı ilerledik bu sefer ayağımda su gibi bir şey hissettim. Ondan sonra ben ‘Ne yapıyorsun’ diye bağırdım. Adam hiç tepki vermeden arkaya doğru ilerlemeye başladı. Bu durumu başkaları da gördü, şahitlerim var. Ondan sonra bağırmaya başladım. Sefaköy’de metrobüsten indik. Orada polisler geldi.’

“Aldılar karakola gittik. Ben burada yabancı bir öğrenciyim. Bu şoku hala atlatamıyorum. Çok korktum. Bu işin peşini bırakmayacağım. Bana sonrasında ‘Bu işi parayla halledebilir miyiz?’ diye sordu.”

‘Ben onun parasını istemiyorum. Bütün kıyafetlerim poliste. Çok kötü oldum. Ben yaşadım, başkası yaşasın istemiyorum. Metrobüstekiler de dövmeye başladılar. Gözaltına alındı sonrasında tutuklandı.’

Şikayet üzerine emniyete götürülen Bekir B. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bekir B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul’da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi metrobüste cinsel tacize uğradı. M.A yaşadıklarını şöyle anlattı ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x