Türk Depremzedelere Sözleri Skandal Yaratmıştı: İsmailağa Cemaati O İmama Sahip Çıktı

İmam Seyfullah Akyiğit depremde hayatını kaybeden Türklerin cenazelerinin kötü koktuğu, Suriyeli bir kişinin cenazesinin ise ”mis gibi koktuğu” ifadeleriyle skandal yaratmıştı. İsmailağa Cemaati, o sözleriyle tepki çeken imama kol kanat gerdi.

İmam Seyfullah Akyiğit tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan deprem felaketi sonrası hayatını kaybeden vatandaşların cenazelerini yıkamak için Hatay’a gidenler arasında yer aldı.

Mevlid-i Nebi Programı için Tahir Büyükkörükcü Camii’de cemaate vaaz veren Akyiğit oradaki bir anısı paylaştı.

Akyiğit, “Cenazeleri yıkıyoruz. Tabii ki cenazeler kokmaya başladı. İçinden bir tane cenaze çıktı, hiç pis koku yok hatta içinden mis gibi koku geliyor. Araştırdık, sorduk Suriyeli bir kardeşimizmiş” dedi.

O imamın söylediği sözler tepkilerin odağı oldu. Pek çok kişinin eleştirdiği imam hakkında Diyanet de harekete geçmiş ve işlem başlatmıştı.

İsmailağa Cemaati’nin ölen lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunu Abdulhalik Ustaosmanoğlu yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ustaosmanoğlu “birilerine şirin gözükmek için Akyiğit’in itibarına kastedildiğini” savundu.  “Müslümanlara, İslami değerlere sahip çıkın” dedi.

”Müslümanlara sahip çıkın. İslâmî değerlere sahip çıkın” diyen Abdulhalik Ustaosmanoğlu’nun tepkilerin odağındaki Seyfullah Akyiğit’e sahip çıkması yeni bir tartışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x